Specjalistyczny Gabinet Okulistyczny
Dr n. med. Tadeusz Januszewski

O Nas

Specjalistyczny Gabinet Okulistyczny Dra Tadeusza Januszewskiego istnieje od 1992 roku. Swoją siedzibę w Bochni przy ul. Białej 21 w domu Cechu Rzemiosł ma od 1996 roku.

Przyjęcia pacjentów odbywają się w Gabinecie w Bochni, a oprócz tego, także w NZOZ "Intemed" w Krakowie przy ul. Rydlówka 44/ 6 LU. Natomiast zabiegi operacyjne wykonywane są na bloku operacyjnym w AKmed, w Krakowie przy ul. Twardowskiego 33 A.

  • Personel:
  • Dr n med. Tadeusz Januszewski
  • Piel. dypl. Aleksandra Sroka

Dr n. med. Tadeusz Januszewski

Specjalista chorób oczu, chirurg okulista. Dyplom Lekarski uzyskał w 1980 roku, specjalizację II stopnia w 1988 r., a rozprawę doktorska obronił w 1999 roku. Sztuki chirurgii oka uczył się głównie u Pana Profesora Stanisława Mrzygłoda w Warszawie o także podczas pobytów w Klinikach u Prof. Jerzego Szaflika, Prof. Jerzego Nawrockiego oraz wielu innych znakomitych ośrodkach okulistycznych. Umiejętność operowania zaćmy nowoczesną techniką fakoemysyfikacji zdobył jako jeden z pierwszych i do dziś stosuje z powodzeniem stale ulepszane jej odmiany. Swoją pracę związał głównie z Klinicznym Szpitalem Wojskowym w Krakowie, gdzie przepracował prawie 30 lat. Pracował także od początku istnienia w NZOZ Scanmed a następnie w Szpitalu św. Rafała, również w Krakowie. Odbył liczne szkolenia krajowe i zagraniczne na kongresach naukowych między innymi: w USA, Niemczech; Francji; Hiszpanii, Włoch, Anglii; głównie zakresu nowoczesnych metod operacyjnych w okulistyce oraz szybko rozwijających się technik diagnostycznych i obrazowania . Autor i współautor prac wygłaszanych na konferencjach okulistycznych w Polsce a także w Paryżu i Mediolanie. Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz sekcji chirurgii zaćmy i chirurgii refrakcyjnej.