Specjalistyczny Gabinet Okulistyczny
Dr n. med. Tadeusz Januszewski

O Nas

Specjalistyczny Gabinet Okulistyczny Dra Tadeusza Januszewskiego istnieje na terenie miasta Bochni od 1992 roku. Swoją siedzibę miał kolejno na ul. Solnej, następnie Białej 21 a obecnie mieści się w budynku Przychodni Bocheńskiej przy ul. Krakowskiej 27.

Przyjęcia pacjentów odbywają się w Gabinecie w Bochni, natomiast zabiegi operacyjne wykonywane są w Klinice AKmed; w Krakowie przy ul. Twardowskiego 33 A

  • Personel:
  • Dr n med. Tadeusz Januszewski specjalista chorób oczu
  • Piel. dypl. Aleksandra Sroka

Dr n. med. Tadeusz Januszewski

Specjalista chorób oczu, chirurg okulista. Dyplom Lekarski uzyskał w 1980 roku, specjalizację II stopnia w 1988 r., a rozprawę doktorską obronił w 1999 roku. Sztuki chirurgii oka uczył się głównie u Pana Profesora Stanisława Mrzygłoda w Warszawie. Swoją pracę związał głównie z Klinicznym Szpitalem Wojskowym w Krakowie, gdzie przepracował 30 lat. Pracował także w NZOZ Scanmed, w Szpitalu św. Rafała, w Szpitalu im. S. Żeromskiego a także w Centrum Medycznym Mavit w Katowicach. Odbył liczne szkolenia krajowe i zagraniczne na kongresach naukowych między innymi: w USA, Niemczech; Francji; Hiszpanii, Włoch i Anglii z zakresu nowoczesnych metod operacyjnych w okulistyce oraz szybko rozwijających się technik diagnostycznych i obrazowania . Autor i współautor prac wygłaszanych na konferencjach okulistycznych w Polsce a także w Paryżu i Mediolanie. Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz sekcji chirurgii zaćmy i chirurgii refrakcyjnej.